W dzisiejszych czasach jest wiele drukarni opakowań kartonowych. Cieszą się one niezwykłą popularnością, bo sprzedawcy coraz częściej wykorzystują w sprzedaży detalicznej takie opakowania. Aby sprostać wymaganiom klientów, ważne, aby taka drukarnia szła z duchem czasu, czyli proponowała modne rozwiązania i posługiwała się najnowszymi urządzeniami.

Jak działa drukarnia opakowań kartonowych?

W takiej drukarni pracują specjaliści, którzy są w stanie wykonać świetne opakowania kartonowe. Po pierwsze, przygotowują oni projekt w porozumieniu z klientem, doradzając przy tym na przykład w doborze nadruków lub kolorów. Dzięki ścisłej relacji z klientem pracownicy drukarni świetnie zdają sobie sprawę z tego, jakie są ich potrzeby i na co w danym czasie jest największe zapotrzebowanie.

Pracownicy drukarni są zorientowani na fakt, że sukces danej marce zapewnia odpowiednią promocją. Jednocześnie mają świadomość, że tylko stosownie zaprojektowane, estetyczne i solidne opakowanie kartonowe znajdą uznanie w oczach klientów. Drukarnia opakowań kartonowych tworzy wyroby dla branż takich jak: kosmetyczna, farmaceutyczna, spożywcza, odzieżowa, motoryzacyjna, przemysłowa i inne.

Jakie techniki wykorzystuje drukarnia opakowań kartonowych?

W drukarni opakowań kartonowych wykorzystywany jest druk cyfrowy oraz offsetowy. Druk cyfrowy polega na tym, że materiały dostarczane są do urządzenia w postaci danych komputerowych. Jest to jedna z najpowszechniejszych metod drukowania niewielkich materiałów. Niewątpliwą zaletą takiej metody jest szybkość — w przypadku niewielkich opakowań kartonowych gotowy produkt możemy otrzymać tak naprawdę od ręki.

Druk offsetowy to tak zwany druk płaski. W tym procesie farba przenoszona jest z matrycy na zadrukowany materiał przy pomocy odbiciu na cylindrze. Jest to równie popularna metoda, co druk cyfrowy, aczkolwiek częściej stosuje się ją do większych zamówień.

W kwestii sprzętu drukarnia korzysta tylko z nowoczesnych urządzeń drukujących. Przykładem takiego sprzętu w drukarni opakowań kartonowych są urządzenia elektrofotograficzne, czyli laserowe. Dzięki niemu obraz nanoszony jest na produkt, z którym zespala się termicznie.